Bratislavská mestská karta


Bratislava on line

  • You Tube
  • Facebook

Vyhľadávanie

 

Cesta: Titulka > Ako používať kartu

 

Električenka

Bratislavskú mestskú kartu je možné využiť aj ako BČK – tzv. električenku v bratislavskej mestskej hromadnej doprave, na ktorú si môže jej držiteľ zakupovať predplatné cestovné lístky (mesačné, štvrťročné i ročné) s bonusom (zľavou) 10 %. Pred prvým nákupom predplatného cestovného lístku je potrebné si dopravnú funkciu na karte aktivovať na niektorej z pobočiek DPB.
 

 
 

Aktivácia BMK  

sa vykonáva osobne na predajných miestach Dopravného podniku Bratislava (DPB),: Hodžovo nám. (podchod), Predstaničné nám. (pred Hlavnou stanicou), Nový most, Olejkárska ul. 1, Mlynarovičova ul.14, Dúbravka (Sch. Trnavského-pri Brestovke), Gaštanový hájik (pri žel. stanici Vinohrady), Rača –Detvianska ul. 35. K aktivácii BMK je treba predložiť preukaz totožnosti, ktorým sa osvedčí trvalý pobyt v Bratislave; u detí do 15 rokov je potrebné predložiť k nahliadnutiu rodný list resp. výpis z knihy narodených. Trvalý pobyt deti do 15 rokov sa overí podľa trvalého pobytu zákonného zástupcu. K aktivácii BMK deťom do 15 rokov  je potrebné  predložiť aj aktuálnu fotografiu rozmerov 3 x 3,5 cm.  Poplatok za aktiváciu je 2,30€.

Pri aktivácii BMK na dopravnú kartu sa zapisujú  osobné údaje na čip BMK i do databázy DPB spolu s 18-miestnym SNR číslom uvedeným na zadnej strane BMK a zároveň je  držiteľovi karty zapísaná platnosť bonusovej zľavy na obdobie platnosti karty. 

Zakúpenie PCL s bonusom 10%,

je možné len po aktivácii karty, a to  na predajnom mieste DPB alebo na každej pošte v Bratislavskom kraji za podmienky, že platba za lístok bude uskutočnená bezhotovostne prostredníctvom BMK alebo cez internet. 

Držiteľ BMK má nárok na zakúpenie PCL s bonusom 10 % počas celej doby platnosti karty, a to aj v posledný deň jej platnosti. Zakúpenie PCL, ktorého časová platnosť bude presahovať dobu ukončenia platnosti BMK, nie je možné cez internet alebo multifunkčný samoobslužný automat (MSA),  ale výhradne len na predajnom mieste DPB, a.s. Takto zakúpený PCL bude na požiadanie cestujúceho prenesený do novej BMK  za manipulačný poplatok alebo  je možné  naďalej používať starú BMK až do skončenia platnosti posledne zakúpeného PCL. 

Pri revízorskej kontrole 

je potrebné mať BMK so sebou  spolu s občianskym preukazom (deti do 15 rokov s kmeňovým listom – preukazom), študenti spolu s občianskym preukazom alebo platným študentským preukazom v zmysle tarify MHD v Bratislave. 

Pri strate BMK  

je potrebné ihneď po zablokovaní BMK v banke, blokovať kartu aj v DPB, v predajni na Olejkárskej ul. a zároveň držiteľ karty musí požiadať o vystavenie dočasnej IČK (záloha za vydanie dočasnej IČK je 6,- €, ktorá suma bude vrátená pri aktivácii novo vydanej BMK bankou). 

 

Aktualizácia: 24.6.2014

 
 
 

Ako používať kartu

Preskočiť ponuku  

Kalendár akcií

 

<< Marec 2021 >>

Aktuálny mesiac neobsahuje žiadne akcie.

týždeňPoUtStŠtPiSoNe
9. týždeň1234567
10. týždeň891011121314
11. týždeň15161718192021
12. týždeň22232425262728
13. týždeň2930311234
14. týždeň567891011

Banky vydávajúce Bratislavskú mestskú kartu

 

Kontakt

©
Hlavné mesto SR Bratislava, Primaciálne nám. 1, 814 99 Bratislava, Tel: +421 2 5935 6111, E-mail: webmaster@bratislava.sk

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.